17 Komentarzy

 1. anna

  Profilaktyka raka szyjki macicy w Polsce zostaje zmniejszona, gdyż dostęp do bezpłatnej cytologii raz w roku już nie istnieje. Teraz darmowa cytologia a teraz raz na 3 lata. Tłumacza sie tym, ze nie ma takiej konieczności, od kiedy pamiętam to moja mama zawsze biegała raz w roku na cytologie i pamiętam jak wyczekiwała zeby wyniki był prawidłowy. No to juz wiadomo na rzecz czego została zmieniona ta ustawa. Na rzecz szczepionek o której skuteczności bedzie mozna mowić za 30 lat w ogóle o ile bedzie można tak powiedzieć.

  • coś nie tak mówisz

   Chyba jesteś mało zorientowana w temacie. Kiedyś mój lekarz robił mi cytologię w ramach NFZ raz na dwa lata. Ja i tak robiłam co roku. Koszt tego badania to 15,00zł, więc już nie przesadzajmy. W tym roku robiłam cytologię w marcu i sam lekarz poinformował mnie, że teraz robi się już co roku w ramach NFZ i żebym o tym pamiętała. Zorientuj się czy nie robią Cię w bambuko.

 2. Pytacz

  A można prosić więcej szczegółów? Przynajmniej kiedy, gdzie i jak nasz rząd przegłosował obowiązkowość tej szczepionki? Od jakiej daty jest obowiązkowa? Bez tych danych artykuł nie będzie rzetelny.

 3. Zbychu

  Niestety taka prawda że w rządzie mamy samych chciwych deb… i niedo…… umysłowych, którzy Polaków mają głęboko w du… a te uchwalanie ustaw to jest jeden wielki żart i robienie sobie jaj z ludzi. Przyjdzie czas że ludzie w końcu nie wytrzymają i powstaną przeciwko rządowi, bo każdy ma granice cierpliwości, a na wszystko kiedyś przychodzi koniec .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *