5 Komentarzy

 1. natalia

  prosze bardzo , oto jeden z ‘naturalnych’skladnikow szamponow alterra:

  Sodium Coco Sulfate – jest naturalnym odpowiednikiem SLS. Jest delikatniejszy dla skóry niż SLS, ale pozostaje detergentem. ypowe detergenty syntetyczne, stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Obecnie są niemal w każdym toniku, balsamie, żelu myjącym, zmywaczu, szamponie i płynie do kąpieli. Powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, upośledzają czynności gruczołów apokrynowych, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych. Powodują podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. W razie dostania się do jamy nosowej, np. podczas mycia powodują nieżyt nosa. Przenikają ze skóry do krwi wywołując działanie ogólne. Ulegają kumulacji w ustroju. Są metabolizowane w wątrobie. Uszkadzają układ nerwowy i układ odpornościowy skóry. Obniżają stężenie estrogenów, mogą wzmagać niekorzystne objawy menopauzy. Wcierane w piersi i narządy płciowe mogą indukować nowotwory i uszkadzać spermatogenezę oraz owogenezę. Uszkadzają osłonki włosów powodując łamliwość i rozdwajanie włosów.
  SLS i SLES wchodzące w skład kosmetyków mogą być zanieczyszczone rakotwórczymi dioksanami (dioxane).
  SLS są mutagenami uszkadzającymi materiał genetyczny.
  Nazwy handlowe składników sugerują, że są to naturalne produkty, a tak nie jest. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.

  • Eve

   Jestem w trakcie rozpoznawania tematu, mogłabym poprosić Cię o podzielenie się tymi informacjami ,masz dużą wiedzę w tej kwestii (składy itd)? Chodzi mi głównie o kosmetyki do ciała – żele, mydła, balsamy, krem..co mogłabyś polecić ? Pozdr

 2. panierka

  Ekologiczne kosmetyki są o zdecydowanie lepsze od tych przeciętnych na półkach sklepowych, wypełnionych chemią. Skóra i organizm też to lepiej traktuje, myśle że organizm jest po prostu lepiej dostosowany. Po za tym, również działają fest, tj. działą jak natura chciałą. Sama kupuje na http://ecozoom.pl który polecam ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *